fbpx
  • Subscribe

737-163-544
biuro@wirtualnawrona.pl

Obejrzyj film i dowiedz się więcej

Czy Minecaft uczy?

Jak to możliwe, że gra, w którą grają miliony osób na świecie może uczyć? Otóż po ogromnym sukcesie Minecrafta – gra została wykupiona przez Microsoft i na tej licencji stworzono specjalną wersję edukacyjną, gdzie nauczyciel tworzy swoją klasę, a każdy uczeń ma dostęp do indywidualnego konta. W tej wersji, nauczyciel wykorzystuje bardzo mocne zaangażowanie uczestników do przekazywania wiedzy. Psychologowie już dawno zauważyli, że zapamiętywanie jakiegokolwiek materiału jest dużo łatwiejsze, gdy u człowieka występuje zaangażowanie emocjonalne. Kto widział dziecko grające w gry, ten z pewnością zauważył, jak duże emocje temu towarzyszą. Pomyśl, czy nie warto tego wykorzystać, by Twoje dziecko uczyło się tabliczki mnożenia, matematyki, fizyki, geografii, programowania i wielu wielu innych umiejętności.

 

Wybierz grupę wiekową swojego dziecka
Zawsze na pierwszych warsztatach pokazujemy dzieciom, w jaki sposób steruje się w Minecrafcie, jakie elementy w nim występują i jak wygląda cała gra. W ten sposób nawet dzieci, które nigdy nie grały mogą się zanurzyć w świat interaktywnej i przyjemnej nauki. Co ważne wszyscy uczestnicy będą znajdowali się w tej samej grze - w jednym świecie - pod nadzorem instruktora, który w ramach poszczególnych zadań teleportuje uczniów, wydaje polecenia do wykonania, pomaga w rozwiązaniu zagadek.

PODSTAWOWA: 6-8 lat

Jak wykorzystać posiadane materiały do zbudowania domu? Ile będziesz potrzebował surowców, by zbudować dom o wymiarach 8×8? Współpracując z kolegą zbuduj stabilny most łączący dwa brzegi rzeki. To tylko przykładowe zadania wykorzystywane w trakcie naszych edukacyjnych zajęć. Dzieci będą rozwijały swoje kompetencje z zakresu: matematyki, geometrii, planowania przestrzennego, budowania historii (StorryTelling), współpracy z innymi dziećmi. W tej grupie wiekowej stawiamy na rzowój umiejętności obsługi komputera z wykorzystaniem gry.

ROZSZERZONA: 9-12 lat

Od samego początku zajęć uczniowie będą musieli nastawić się na kreatywną współpracę, aby stworzyć jednolitą społeczność. Zadania z zakresu matematyki i podstaw mechaniki będą stanowiły bazę do rozwijania umiejętności programowania. Po tych zajęciach dzieciaki będą już rozumiały, jak działają komendy i kodowanie przestanie być straszne.

Grupa PODSTAWOWA: 6-8 lat

33zł/jeden warsztat

zajęcia raz w tygodniu
75 minut każde warsztaty
ok. 30 warsztatów w ramach kursu (zależnie od grupy)
rozliczenie za cały miesiąc
umowa z miesięcznym okresem wypowiedzenia

Grupa ROZSZERZONA: 9-12 lat

37zł/jeden warsztat

zajęcia raz w tygodniu
90 minut każde warsztaty
ok. 30 warsztatów w ramach kursu (zależnie od grupy)
rozliczenie za cały miesiąc
umowa z miesięcznym okresem wypowiedzenia

Na początku każdego miesiąca, rodzice uczestników otrzymują na maila fakturę za miesiąc zajęć, np. na początku października otrzymują fakturę za październik. W każdym miesiącu kwota uzależniona jest od liczby warsztatów. Gdy w miesiącu są 4 warsztaty: kwota dla grupy młodszej wyniesie 132zł, a dla grupy starszej 148zł. W miesiącu gdy będą 2 warsztaty, kwota wyniesie 66zł dla młodszych i 74zł dla starszych. W przypadku nieobecności dziecka na zajęciach, można odrobić zajęcia na innej grupie lub odebrać zniżkę na zajęcia w styczniu i w czerwcu. Odliczamy maksymalnie 2 nieobecności w pierwszym semestrze i maksymalnie 2 nieobecności w drugim semestrze.

Terminy i lokalizacje – rok szkolny 2020/21:

SP 6 Stargard (ul. Twardowskiego)

Grupa podstawowa 6-8 lat (poniedziałki 17:40 – 18:55) – start 28 września

Grupa rozszerzona 9-12 lat (poniedziałki 17:30-19:00) – start 28 września

SP59 w Szczecinie (ul. Dąbska)

Grupa podstawowa 6-8 lat (wtorki godz. 15:35 – 16:50) – start 6 października

Grupa rozszerzona 9-12 lat (wtorki godz. 17:00 – 18:30) – start 6 października

Baw się i buduj (ul. Bogusława X 45/9) – siedziba firmy

Grupa podstawowa 6-8 lat (środy godz. 17:15 – 18:30) – start 7 października

Grupa rozszerzona 9-12 lat (czwartki godz. 17:15 – 18:45) – start 8 października

SP 8 Szczecin (ul. Brodnicka)

Grupa podstawowa 6-8 lat (czwartki godz. 16.10 – 17.25) – start 17 września

Grupa rozszerzona 9-12 lat (czwartki godz. 17.40 – 19.10) – start 17 września

 

Zarezerwuj miejsce dla swojego dziecka – formularz rejestracji znajduje się tutaj.