fbpx
  • Subscribe

737-163-544
biuro@wirtualnawrona.pl

Zajęcia z okularami VR

Zachęcamy szkoły i klasy co uczestnictwa w zajęciach z wykorzystaniem technologii wirtualnej rzeczywistości. Warsztaty edukacyjne trwają 1,5 godziny i są przeznaczone dla dzieci ze szkół podstawowych. Wszystkie zajęcia prowadzimy bezpośrednio w Państwa szkole, gdzie przyjeżdża dwóch instruktorów z całym sprzętem niezbędnym do prowadzenia zajęć. Klasa podzielona jest na dwie grupy. Jedna grupa korzysta z okularów z grami i aplikacjami zgodnymi z tematem warsztatów, a druga grupa realizuje zajęcia z tego samego tematu tworząc własne rozwiązania metodą projektu. Po 45 minutach następuje zamiana grup – w ten sposób każde dziecko staje się nie tylko biernym odbiorcą, ale przede wszystkim czynnym uczestnikiem.

Warsztaty filmowe

Dzieci z klas 1-2 biorą udział w filmowych warsztatach. Dzięki okularom VR przenosimy się do wirtualnego kina 360 stopni, w którym dzieciaki oglądają bajki wymagające interakcji. Poruszają się za uciekającymi postaciami i w ten sposób stają się aktywnymi uczestnikami filmu. Uczestnicy będą opisywali składowe elementy filmu, jak scenografia, fabuła, bohaterowie. W drugiej części zajęć – uczestnicy kreują własny prosty film, który jest nagrywany.

Ochrona środowiska

Zajęcia, w których dzieci zapoznają się z różnymi elementami zanieczyszczającymi środowisko oraz sposobami ekologicznego wykorzystania energii. To wszystko w okularach VR – biorąc udział w serii gier edukacyjnych. Kolejni uczestnicy. Efektem finalnym warsztatów jest makieta ekologicznego miasta – taki sposób nauki pozwala na maksymalne utrwalenie wiadomości.

Wyprawa w kosmos

W tym dniu, uczniowie zostaną astronautami, którzy znajdują się w stacji kosmicznej i zaznają stanu niewarzkości. Przemierzą też drogę całego układu słonecznego z charakterystyką poszczególnych planet, a na Marsie wykorzystają specjalny łazik, by z bliska przyjrzeć się planecie. Pracując w mniejszych grupach, uczniowie zapamiętują najważniejsze cechy poszczególnych planet wykorzystując mnemotechniki.

Nowoczesna prezentacja

W najstarszej grupie nieco odwracamy role. Uczestników warsztatów uczymy, w jaki sposób ciekawie przedstawić dowolny materiał edukacyjnych. Celem tych zajęć jest pokazanie, że prezentacja nie musi oznaczać Power Pointa, a referat nie musi być wcale nudny. Z wykorzystaniem okularów VR – zaprezentujemy najciekawsze aplikacje i opowiemy o kilku ważnych miejscach na świecie. Następ nie uczestnicy będą tworzyli własną innowacyjną prezentację na wybrany temat.

Jedna klasa

19zł od dziecka

wybrany dzień tygodnia i wybrana godzina
1,5 godziny warsztatów

Dwie klasy

17zł od dziecka

2 klasy w jednym dniu z jednej szkoły
1,5 godziny warsztatów dla każdej klasy
45 minut przerwy między klasami

Trzy klasy

15zł od dziecka

Trzy klasy z jednej szkoły w jednym dniu
1,5 godziny warsztatów dla każdej klasy
45 minut przerwy między klasami

Duże rezerwacje

Ceny indywidualne

Przy rezerwacji dla większej ilości klas z jednej szkoły