fbpx
  • Subscribe

737-163-544
biuro@wirtualnawrona.pl

Tworzenie stron www - kurs WordPress dla uczniów 14-17 lat w Szczecinie

Programowanie dla licealistów

Czy do stworzenia strony www potrzebna jest znajomość języka programowania, np Java, C++, czy jeszcze innego? Z pewnością uczeń, który to potrafi, poradzi sobie doskonale. Mamy do tego jednak nieco ambiwalentne podejście. Po pierwsze, aby człowiek coś polubił, powinien szybko mieć z tym zadaniem przyjemne skojarzenia, czyli pewien efekt (zadowolenie) powinno być szybko osiągalne. Później dopiero powinien być podnoszony poziom trudności gratyfikacja może być oddalona w czasie. To tyle z psychologii, a teraz wróćmy do tworzenia stron internetowych przez nastolatków. Większość stron internetowych na świecie jest stworzonych na CMS WordPress, gdzie zbudowanie serwisu internetowego nie wymaga dużych umiejętności programowania. Mało tego – można stworzyć stronę internetową bez napisania ani jednej linijki kodu. Co więcej, obecnie duża część stron internetowych kosztuje mniej niż 2000zł. Nie wydaje się, aby jakikolwiek programista stworzył rozbudowaną stronę od podstaw za podobne pieniądze. Cała masa stron internetowych jest opartych na WordPressie. Co Ty na to, aby Twoje dziecko potrafiło za rok tworzyć takie serwisy w tydzień?

Umiejętności niezbędne na starcie kursu

Pozytywne nastawienie

Uczeń powinien być dobrze zmotywowany i chętny do poznawania nowych rzeczy. Będziemy poruszali szereg tematów od backgroundu strony: analitycznego ustawiania wtyczek, analizy treści na stronie, przez obróbkę graficzną po pisanie tekstów. Jak widać: holistyczne podejście, które będzie miejscem do sprawdzenia różnych umiejętności ucznia. Często humaniści tworzą lepsze strony niż osoby z zamiłowaniem do matematyki.

Obsługa komputera

Na zajęciach nie poświęcimy czasu na to, aby pokazywać dziecku, gdzie się podłącza myszkę albo jak podłączyć laptopa do ładowania, czy w jaki sposób otworzyć folder na komputerze. Zakładamy, że nastolatkowie nie mają z tym już żadnych problemów. Uczeń nie musi posiadać żadnej wiedzy programistycznej, nie musi być też "orłem" z informatyki, czy matematyki, ale nie powinien się przerazić, że laptop nie ma ekranu dotykowego:)

Język angielski

Mimo, że WordPress i jego podstawowe wtyczki są już dawno spolszczone, to wciąż jest wiele elementów, które wymagają podstawowej znajomości języka angielskiego. Jeżeli uczeń do tej pory nie miał żadnej styczności z językiem angielskim, to pojawią się spore trudności. Jeżeli chodzi o język angielski, to będziemy mocno pomagać uczniom, bo nie oczekujemy, że będą znali specjalistyczny język. Wracamy tu do punktu o pozytywnej motywacji. Bez chęci poznawania nowych angielskich zwrotów - uczestnik kursu stworzy jedną stronę razem z nami, a później o wszystkim zapomni.

Czego uczy kurs WordPress dla nastolatków?

Poniżej przedstawiamy umiejętności uczniów, które będą nabywane w odpowiedniej kolejności. Umiejętności są po prostu blokami tematycznymi kursu.

Czym jest domena i hosting, jak zainstalować WordPressa, jak się nim posługiwać i jak dbać o bezpieczeństwo swojej witryny, rodzaje witryn i co powinno się w nich znaleźć.

Dlaczego trzeba pisać w “specyficzny” sposób? Czym jest SEO i komu to potrzebne?

W jaki sposób można promować swoją stronę internetową i czego należy unikać?

Które wtyczki są “must have” strony internetowej i w jaki sposób nie zaszkodzić własnej stronie? Czy więcej znaczyy lepiej?

Jak funkcjonuje wizualny edytor strony? Który wybrać? Jakie są plusy i minusy każdego z nich?

Jak zdobyć zdjęcia na stronę, w jakim programie graficznym je obrobić i na co zwracać uwagę? Duży blok tematów poświęconych samej grafice i obsłudze profesjonalnego programu graficznego.

Seria informacji zwrotnych dotyczących stworzonej strony internetowej i wprowadzanie zmian.

Uczeń przez cały kurs tworzy własną stronę internetową w wybranym temacie. Ta strona funkcjonuje jako pełnoprawny serwis www. Po ukończeniu strony, na której poszczególne elementy były budowane razem z nauczycielem, teraz uczeń dostaje zadanie stworzenie losowego serwisu. Od tego momentu nauczyciel pełni funkcję mentora, który rozwiewa wątpliwości i wyjaśnia trudniejsze kwestie. Jest to najważniejszy element nauki, bo uczeń buduje serwis samodzielnie, według narzuconych założeń i jednocześnie odnajduje zagadnienia, które jemu samemu sprawiają trudność.

OBIECUJEMY

Jeżeli tylko uczeń wykaże się zapałem do pracy, samodzielnie stworzy 2 strony internetowe w ramach kursu

O PROWADZĄCYM

Zajęcia prowadzone są przez Krzysztofa Kwaśniowskiego – założyciela i właściciela firm: Baw się i buduj, Wirtualna VRona, Enjoy Ads Studio. Z wykształcenia nie jest informatykiem tylko pedagogiem i przepracował z uczniami w różnym wieku wiele godzin – tworząc przy tym innowacyjne programy zajęć. Będąc typowym samoukiem, nauczył się projektowania graficznego oraz tworzenia stron internetowych, a umiejętności te przełożył na zbudowanie kolejnej firmy, która zajmuje się projektowaniem logo oraz stron internetowych dla przedsiębiorców. Ma na koncie setki udanych realizacji w tym aspekcie. Autorski kurs WordPress dla uczniów w Szczecinie jest połączeniem jego umiejętności pedagogicznych i programistycznych.

CENA

Koszt jednych zajęć wynosi 40zł. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu. Opłata pobierana jest z góry za miesiąc, zatem jeżeli w miesiącu są 4 warsztaty – koszt wynosi 160zł, a jeżeli są 2 warsztaty – koszt wynosi 80zł. Warsztaty trwają do końca roku szkolnego. Wszystkie zajęcia odbywają się w siedzibie firmy – ul. Bogusława X 45/9, Szczecin

TERMINY

Zajęcia dla grupy 14-15 lat odbywają się:

  • piątki 16:00 – 17:30 (start 23 października)
  • soboty 10:00 – 11:30 (start 24 października)

Zajęcia dla grupy 16-17 lat

  • piątki 17:45-19:15 (start 23 października)
  • soboty 11:45-13:15 (start 24 października)

Zapisy na zajęcia